ATP Madrid Masters 2021 Prediction League (4th in series, Season 13)

TripleATeam

G.O.A.T.
Welcome to the 2021 Madrid Masters Prediction League!

It's our 11th edition of Madrid Masters, but anyone at any time can play starting Sunday, May 2nd!

>>2021 LEAGUE FILE<<

HOW TO PLAY:
  • Before the FIRST MATCH of the tournament, pick who will win the entire tourny and who will be the runner up. At the conclusion of the tournament, you'll get TWO POINTS per correct finalist or FIVE POINTS per player if he finishes in your predicted position.​
  • For EVERY match, predict the winner and the number of sets it will take for the winning player to win the match. (EX: [1] N Djokovic (SRB) vs [4] K Nishikori (JPN) - Djokovic in 3) If you predict the correct winner but in the wrong number of sets, you'll get THREE POINTS. If you predict both the correct winner and the correct number of sets, you’ll get FIVE POINTS.​
  • You can change a pick until a particular match starts, however, please always make a new post quoting the original pick. DO NOT EDIT THE ORIGINAL POST.​
  • (NEW RULE)In case of a last-minute pick or cancellation occurs, we will not use a live timekeeping mechanism. We will use whichever timestamp Flashscore.com shows for the match. Your post must be made before the time Flashscore gives. Keep in mind, Flashscore might round the start time (If a match begins at 12:07, Flashscore might show 12:05 or 12:10.). Ties will not be counted.​
PREDICTION LEAGUE DOUBLES HEAD TO HEAD CONTEST:
  • In addition to the regular tournament, each participant can pair up with another one and participate in a doubles tournament. There is no additional match picking or work involved.* Your regular league scores are combined with your partner's to compete against another team.​
  • The doubles tournament format is similar to the FIFA World Cup. There are round robin rounds where you and your partner compete against doubles teams in your group. The top two or three teams from your group then move on to the knockout rounds. The exact format will depend on the number of doubles teams.
    *(If you reach the H2H Semis, you'll be asked to pick games for matches to be used as a tiebreaker. You can choose not to do so.)​
 

TripleATeam

G.O.A.T.
2019 & 2020 Bonus (valid until Paris 2021)

2019 Year-end Singles Top 4 Double-up Bonus:

@PDJ - 2(2 used), @boredone3456 - 1, gn - 1 and @Desertman - 1

2020 Year-end Singles Top 4 Double-up Bonus:

TripleATeam - 1

2019 Year-end Doubles Top 4 Double-up Bonus:

gn and boredone3456 - 2
@FEDERERNADAL13 and Desertman -1
@TripleATeam and @NaomiKonjuhPotapova - 1
PDJ and @Aussie Darcy - 1


2020 Year-end Doubles Top 4 Double-up Bonus:

PDJ and @Aussie Darcy - 1

Rules:

1, Singles double-up points do not count towards the H2H-Doubles and vice versa.
2, One can only use 1 double-up in singles and 1 double-up in doubles per tournament.
3, In Singles, you should mention whether or not you're using a DOUBLE up bonus before the Quarter-Finals of the tournament.
4, Your Double-up bonus expires by the end of Paris Bercy Masters.

Double Bonus:

1, In H2H doubles, using double-up bonus must be announced before Doubles H2H Final.
2, Also please mention where you want to place your double-up on.
E.g.: Partner1- Winner/Runner up
Partner2- Winner/Runner up

Mention whether it's partner 1 W/RU or partner 2 winner/RU​
 

TripleATeam

G.O.A.T.
FIRST ROUND:

1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP)
#N/A
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA)
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS)
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR)
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN)
#N/A
8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP)
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL)
#N/A
11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB)
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA)
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS)
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ)
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN)
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR)
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB)
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA)
#N/A
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP)
#N/A
22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP)
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA)
#N/A
 

TripleATeam

G.O.A.T.
FIRST ROUND:

1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 2
#N/A
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 3
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3
#N/A
8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2
#N/A
11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 3
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fucsovics in 2
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 3
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) FAA in 3
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 3
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
#N/A
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) ARV in 3
#N/A
22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 3
#N/A

Winner: Nadal
Runner up: Tsitsipas
 

James P

Legend
FIRST ROUND:

1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 3
#N/A
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 3
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Chardy in 3
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3
#N/A
8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2
#N/A
11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 2
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Bublik in 3
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Lajovic in 3
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 3
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 2
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
#N/A
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) Fritz in 3
#N/A
22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 3
#N/A

Winner: Tsitsipas
Runner Up: Sinner
 
FIRST ROUND:

1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 2
#N/A
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3
#N/A
8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) de minaur in 2
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2
#N/A
11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 2
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fucsovics in 3
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapo in 2
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 3
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 3
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA)
#N/A Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) ARV in 3
#N/A
22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA)Koepfer in 3
#N/A

Winner: Nadal
RU Tsitsipas
 

romeo8880

G.O.A.T.
FIRST ROUND:

8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 2
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 3
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fucsovics in 2
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2

Winner: Tsitsipas
Ru: Rublev
 

kishnabe

Talk Tennis Guru
1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 2
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3

8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 2
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2

11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 2
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fuscovics in 2
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapo in 2
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 2
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 2
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) ARV in 2

22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA)Koepfer in 2


Winner: Nadal
RU Tsitsipas
 

bezs

G.O.A.T.
1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 3
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3

8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2

11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 2
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 3
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fuscovics in 2
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 3
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 2
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 2
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) Fritz in 3

22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 2

Winner: Ralph Nadal
Ru: Tsitsipas
 

PDJ

G.O.A.T.
1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 3
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 3
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 2

8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2

11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 2
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 3
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fuscovics in 3
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 3
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 2
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 2
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) Fritz in 3

22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 2

Winner: Nadal
RU: Tsitsipas

@Aussie Darcy
 

Aussie Darcy

Bionic Poster
1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 3
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Chardy in 3
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 2

8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2

11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 2
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fuscovics in 2
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 2
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 2
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) Fritz in 3

22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 2

Winner: Nadal
RU: Tsitsipas
 

gn

G.O.A.T.
1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 2
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3

8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2

11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 2
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fuscovics in 3
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 3
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 2
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Krajinovic in 2
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) Fritz in 3

22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 2

Winner: Nadal
RU: Tsitsipas
 

Desertman

Hall of Fame
1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 3
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3
8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Munar in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 2
11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 3
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fucsovics in 2
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) Ruud in 3
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Norrie in 3
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) Fritz in 3
22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 2

Winner: Nadal
Runner-Up: Tsitsipas
 

FEDERERNADAL13

Hall of Fame
1. Adrian Mannarino (FRA) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Alcaraz in 3
3. Guido Pella (ARG) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
4. [13] Hubert Hurkacz (POL) vs. John Millman (AUS) Hurkacz in 2
5. Jeremy Chardy (FRA) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
6. Karen Khachanov (RUS) vs. Kei Nishikori (JPN) Khachanov in 3
8. Alex de Minaur (AUS) vs. [Q] Jaume Munar (ESP) Minaur in 3
9. [Q] Lloyd Harris (RSA) vs. [14] Grigor Dimitrov (BUL) Dimitrov in 3
11. John Isner (USA) vs. Miomir Kecmanovic (SRB) Kecmanovic in 3
12. [Q] Pedro Martinez (ESP) vs. Tommy Paul (USA) Martinez in 3
13. Ugo Humbert (FRA) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
14. Marton Fucsovics (HUN) vs. Alexander Bublik (KAZ) Fucsovics in 2
15. Dusan Lajovic (SRB) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
16. [16] Felix Auger-Aliassime (CAN) vs. Casper Ruud (NOR) FAA in 3
17. Cameron Norrie (GBR) vs. Filip Krajinovic (SRB) Norrie in 3
18. Nikoloz Basilashvili (GEO) vs. Benoit Paire (FRA) Basilashvili in 2
20. Taylor Fritz (USA) vs. Albert Ramos-Vinolas (ESP) Fritz in 3
22. Cristian Garin (CHI) vs. Fernando Verdasco (ESP) Garin in 2
23. Dominik Koepfer (GER) vs. Reilly Opelka (USA) Koepfer in 2

Winner: Nadal
Runner-Up: Tsitsipas
 

James P

Legend
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER)
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA)
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA)
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA)
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP)
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP)
 

James P

Legend
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Popyrin in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Giron in 3
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) Bautista Agut in 3
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 3
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 3
 

FEDERERNADAL13

Hall of Fame
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Popyrin in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Giron in 3
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) Bautista Agut in 3
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 3
 

bezs

G.O.A.T.
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Struff in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 3
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) RBA in 3
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 3
 

Aussie Darcy

Bionic Poster
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Struff in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 3
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) RBA in 3
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 3
 

PDJ

G.O.A.T.
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Struff in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 3
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) RBA in 3
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 3
 

TripleATeam

G.O.A.T.
2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Popyrin in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 2
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) Bautista Agut in 2
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 2
 

gn

G.O.A.T.
2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Popyrin in 2
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 2
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) Bautista Agut in 2
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 2
 

Desertman

Hall of Fame
2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Struff in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 2
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) Bautista Agut in 2
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 2
 
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Struff in 2
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 2
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) RBA in 2
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) PCB in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Fokina in 3
 

PDJ

G.O.A.T.
FIRST ROUND:

2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Struff in 3
7. [Q] Pablo Andujar (ESP) vs. [Q] Marcus Giron (USA) Andujar in 3
10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) RBA in 3
19. [Q] Carlos Taberner (ESP) vs. Fabio Fognini (ITA) Fognini in 2
21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Carreno Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Davidovich Fokina in 3
Change to Fokina in 2
 

kishnabe

Talk Tennis Guru
2. [Q] Alexei Popyrin (AUS) vs. Jan-Lennard Struff (GER) Strufff in 2

10. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. [Q] Marco Cecchinato (ITA) RBA in 2

21. [Q] Federico Delbonis (ARG) vs. [10] Pablo Carreno Busta (ESP) Busta in 2
24. [Q] Pierre-Hugues Herbert (FRA) vs. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) Herbert in 2
 

TripleATeam

G.O.A.T.
SECOND ROUND:

25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP)
#N/A
#N/A
#N/A
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA)
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA)
#N/A
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS)
33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS)
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN)
#N/A
#N/A
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA)
#N/A
#N/A
#N/A
 

gn

G.O.A.T.
SECOND ROUND:

29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 2
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 2
 

TripleATeam

G.O.A.T.
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 2
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 2
 

PDJ

G.O.A.T.
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 3
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 3
 

FEDERERNADAL13

Hall of Fame
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 2
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 3
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 2
 

Aussie Darcy

Bionic Poster
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 3
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 2
 

Desertman

Hall of Fame
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 3
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 2
 
SECOND ROUND:

29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 2
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 2
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 2
 

James P

Legend
SECOND ROUND:

25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) Harris in 3
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 3
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 3
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 3
 

James P

Legend
SECOND ROUND:

25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) Harris in 3
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Rublev in 2
33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 3
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Shapovalov in 3
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 3
I guess the Rublev and Shapo matches started already...
 

bezs

G.O.A.T.
SECOND ROUND:

29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA) Thiem in 2
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA) De Minaur in 3
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS) Concluded
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN) Concluded
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA) Berrettini in 2
 

TripleATeam

G.O.A.T.
SECOND ROUND:

25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP)
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA)
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR)
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER)
29. Dominic Thiem (AUT) vs. [WC] Marcos Giron (USA)
30. Alex De Minaur (AUS) vs. [Q] Lloyd Harris (RSA)

31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA)
32. Tommy Paul (USA) vs. Andrey Rublev (RUS)
33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS)
34. Alexander Bublik (KAZ) vs. [11] Denis Shapovalov (CAN)
35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN)
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE)
37. [8] Matteo Berrettini (ITA) vs. Fabio Fognini (ITA)
38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG)
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER)
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS)
 

Desertman

Hall of Fame
25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER) Zverev in 3

31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA) Bautista Agut in 2

33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Schwartzman in 3

35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN) Ruud in 2
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE) Tsitsipas in 2

38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG) Ramos-Vinolas in 2
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER) Garin in 3
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS) Medvedev in 2
 
SECOND ROUND:

25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 3
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER) Zverev in 2

31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA) RBA in 2

33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Schwartzman in 2

35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN) Ruud in 2
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE) Tsitsipas in 2

38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG) ARV in 2
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER) Garin in 2
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS)Medvedev in 2
 
I'm just choosing and have no idea if they've played or not. I've chosen nos. 1 to 40 so someone can work out which are good and which are too late! I salute that person who has to sort through this mess!
I'm just picking as @TripleATeam is able to do it and praying they all count. Thanks for all the hard work this tournament!!!!!!!!!!

Tournaments with time differences mess with my head anyway so I'm baseline confused half the time.
 

kishnabe

Talk Tennis Guru
25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER) Zverev in 2

31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA) RBA in 2

33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Schwartzman in 2

35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN) Ruud in 2
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE) Tsitsipas in 2

38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG) ARV in 2
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER) Garin in 2
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS)Medvedev in 2
 

bezs

G.O.A.T.
25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER) Zverev in 3

31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA) RBA in 2

33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Schwartzman in 3

35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN) Ruud in 2
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE) Tsitsipas in 2

38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG) Ramos V in 2
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER) Garin in 2
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS) Medvedev in 3
 

TripleATeam

G.O.A.T.
amen...I seriously have no clue what I am doing at this point LOL
I'm just choosing and have no idea if they've played or not. I've chosen nos. 1 to 40 so someone can work out which are good and which are too late! I salute that person who has to sort through this mess!
Yeah, apologies. I'm trying to make it easier with the strikethroughs. Generally I try to post as many fixtures as possible so that people have as much time as possible to make their picks, even if some of them will play earlier than the others.

As a rule of thumb, we will accept the most recent version of your pick unless the match has already been played. It's really difficult to post fixtures when multiple rounds are happening simultaneously.
 

James P

Legend
SECOND ROUND:

25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 3
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 3
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER) Zverev in 2
31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA) Isner in 3
33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN) Ruud in 2
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE) Tsitsipas in 2
38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG) Ramos-Vinolas in 3
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER) Garin in 2
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS) Medvedev in 3
 

gn

G.O.A.T.
25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 2
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER) Zverev in 2
31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA) Isner in 2
33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN) Ruud in 2
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE) Tsitsipas in 2
38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG) Ramos-Vinolas in 2
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER) Garin in 2
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS) Medvedev in 2
 

FEDERERNADAL13

Hall of Fame
SECOND ROUND:

25. [2] Rafael Nadal (ESP) vs. Carlos Alcaraz (ESP) Nadal in 2
26. Alexei Popyrin (AUS) vs. [15] Jannik Sinner (ITA) Sinner in 2
27. John Millman (AUS) vs. Daniel Evans (GBR) Evans in 3
28. Kei Nishikori (JPN) vs. [5] Alexander Zverev (GER) Zverev in 3
31. [9] Roberto Bautista Agut (ESP) vs. John Isner (USA) RBA in 2
33. [7] Diego Schwartzman (ARG) vs. Aslan Karatsev (RUS) Karatsev in 2
35. Casper Ruud (NOR) vs. Yoshihito Nishioka (JPN) Ruud in 2
36. Benoit Paire (FRA) vs. [4] Stefanos Tsitsipas (GRE) Tsitsipas in 2
38. Albert Ramos-Vinolas (ESP) vs. Federico Delbonis (ARG) Ramos-Vinolas in 3
39. Cristian Garin (CHI) vs. Dominik Koepfer (GER) Garin in 2
40. Alejandro Davidovich Fokina (ESP) vs. [3] Daniil Medvedev (RUS) Medvedev in 3
 
Top